Baasto eber kaloori ah cuntooyinka oo dhan Baasto kelp ah oo jumlad ah | Ketoslim Mo
100 garaam kasta oo ahbaasto aan kaloori lahaynoo dhancuntooyinkaQiimaha kalooriga wuxuu la mid yahay qiyaastii 1 baradho shiilan iyo 0.2 muus, qaadashada kalooriyada oo yar waxay la mid tahay jimicsiga caadiga ah ee dumarka 1 saac, 1.5 saacadood oo dabaasha ah, yoga 3 saacadood,baasto karbohaydrayt yar, dhadhami Q si xoog leh u ciyaar, shiil, karkari, maraq, isku qas
Baasto konjac ah oo karbohaydrayt yar oo jumlad ah oo qoyan baasto Konjac kelp ah
Sharaxaadda Badeecadaha
| Magaca alaabta: | cuntooyinka oo dhan ee baastada konjac kelp-Ketoslim Mo |
| Miisaanka saafiga ah ee baasto: | 270g |
| Walaxda Aasaasiga ah: | Burka Konjac, Biyaha |
| Ka kooban Dufan (%): | 0 |
| Astaamaha: | gluten/dufan/sonkor la'aan, karbohaydrayt yar/faybar badan |
| Shaqada: | miisaanka oo yaraada, sonkorta dhiigga oo yaraata,baasto konjac eber ah |
| Shahaadada: | BRC, HACCP, IFS, ISO, JAS, KOSHER, NOP, QS |
| Baakadaha: | Bac, Sanduuq, Bac, Xirmo Hal ah, Baakad Faakiyuum ah |
| Adeeggayaga: | 1. Shiinaha sahayda hal-joojin ah2. Waayo-aragnimo ka badan 10 sano3. OEM&ODM&OBM waa la heli karaa4. Muunado bilaash ah5. MOQ hooseeya |
Macluumaadka nafaqada
| Tamarta: | 4Kcal |
| Sonkor: | 0g |
| Dufanka: | 0 g |
| Kaarboohaydrayt: | 3.1g |
| Sodiyam: | 0mg |
Qiimaha Nafaqada
Cunto Ku Habboon oo Beddelaysa - Cunto Cunto Caafimaad Leh
Waxay ka caawisaa luminta miisaanka
Kalori yar
Ilo wanaagsan oo ah fiber cunto
Faybarka cuntada ee milmi kara
Yaree kolestaroolka dhiigga oo sarreeya
Keto-ku-habboon
Hoos u dhac ku yimaada sonkorta dhiigga (hypoglycemia)
Waa maxay baastada aan lahayn kalooriyo?
| Baastada Mucjisada ah Cuntooyinka Dhammaystiran | Baasto Shirataki ahwaxaa laga sameeyaa glucomannan, oo ah faybar laga soo saaray xididka konjac. Sababtoo ah faybarku wuxuu dhex maraa xiidmahaaga isagoon dheefshiidin oo kaa dhigaya inaad dareento dhereg, baastada shirataki ee Wholefoods asal ahaan waa kuwo aan kaloori lahayn oo aan lahayn karbohaydraytyo. |
| Cuntooyinka Dhammaystiran | Bariis caadi ah kee baa caafimaad qaba ama midkee baa caafimaad qaba?baasto konjac ahCuntooyinka oo dhan?... Marka la barbardhigo, 100 garaam oo bariis cad ah wuxuu ka kooban yahay 175 kaloori. Konton garaam oo baasto ah (qalalan, cayriin) ayaa sidoo kale ka kooban tiro kaloori oo isku mid ah. Markaa isla xaddiga baasto (tusaale ahaan, 100g) wuxuu bixin doonaa kaloori badan. |
| Kalooriyada Baastada Kelp | Kalooriyada 6 |
Waxa kale oo laga yaabaa inaad jeceshahay
Konjac: Macluumaad faahfaahsan
Konjac (Amorphophallus konjac K. Koch) wuxuu ka tirsan yahay qoyska Araceae, wuxuuna ka soo jeedaa koonfur-bari Aasiya. Waxaa lagu beeraa koonfurta iyo koonfur-bari Shiinaha iyo Vietnam. Ubaxyadiisa waxaa lagu soo saaraa ubax guduudan oo madow, oo leh tuber qaro weyn oo kori kara ilaa 30 cm dhexroor ahaan.
Tuubada la qalajiyey oo la shiiday waxaa loo yaqaan burka konjac, kaas oo laga helo konjac glucomannan1.
Taariikh
Konjac waxaa loo isticmaalay Shiinaha, Japan iyo Bariga Aasiya cunto ahaan.
Faa'iidooyinka
Glucomannan waa faybar milmi kara oo kordhiya dareenka buuxnaanta wuxuuna kaa caawinayaa inaad miisaanka iska dhimto.




