Baasto jumladle ah oo miisaan lumis ah | Ketoslim Mo
Baasto Konjac udon ahwaa cunto gaar ah, taas oo dadka ka dhigaysa kuwo dareensan dhereg, sidaas darteedna xakameysa qaadashada cuntooyinka kale ee kalooriga sare leh si loo gaaro saameynta miisaanka oo yaraada, laakiin leh kalooriyo aad u yar.
Kuwanibaasto miisaan lumis ahwaxay qani ku yihiin glucomannan, kaas oo laga sameeyay xididka konjac ilaabudada konjacwaxaana loo farsameeyaa baasto bariis ah, baasto maggi ah ama baasto ramen ah. Dhab ahaantii, daraasado badan ayaa muujiyay in glucomannan ay kaa caawin karto inaad miisaankaaga dhimto.
Baasto konjac ah oo aan lahayn gluten 270g oo baasto Konjac udon ah
Sharaxaadda Badeecadaha
| Magaca alaabta: | Baasto Konjac ah-Ketoslim Mo |
| Miisaanka saafiga ah ee baasto: | 270g |
| Walaxda Aasaasiga ah: | Burka Konjac, Biyaha |
| Ka kooban Dufan (%): | 0 |
| Astaamaha: | gluten/dufan/sonkor la'aan,karbohaydrayt yar/faybar badan |
| Shaqada: | miisaanka lumiyo, sonkorta dhiigga hoos u dhig, baastada cuntada |
| Shahaadada: | BRC, HACCP, IFS, ISO, JAS, KOSHER, NOP, QS |
| Baakadaha: | Bac, Sanduuq, Bac, Xirmo Hal ah, Baakad Faakiyuum ah |
| Adeeggayaga: | 1. Shiinaha sahayda hal-joojin ah2. Waayo-aragnimo ka badan 10 sano3. OEM&ODM&OBM waa la heli karaa4. Muunado bilaash ah 5. MOQ hooseeya |
Macluumaadka nafaqada
| Tamarta: | 5Kcal |
| Borotiin: | 0g |
| Dufanka: | 0 g |
| Kaarboohaydrayt: | 1.2g |
| Sodiyam: | 0mg |
Qiimaha Nafaqada
Cunto Ku Habboon oo Beddelaysa - Cunto Cunto Caafimaad Leh
Waxay ka caawisaa luminta miisaanka
Kalori yar
Ilo wanaagsan oo ah fiber cunto
Faybarka cuntada ee milmi kara
Yaree kolestaroolka dhiigga oo sarreeya
Keto-ku-habboon
Hoos u dhac ku yimaada sonkorta dhiigga (hypoglycemia)
Waxa kale oo laga yaabaa inaad jeceshahay
Si aad wax badan u aragto, halkan guji:
Waa maxay cuntada konjac | Ketoslim Mo
Sida loo sameeyo konjac| Ketoslim Mo
Sida loo diyaariyo baasto mucjiso ah
Halkee laga iibsan karaa baasto mucjiso ah | Ketoslim Mo
Baasto ma ku fiican tahay miisaanka oo yaraada?
Cunista konjac waxay ka caawin kartaa jirka bini'aadamka inuu miisaanka lumiyo. Marka hore, konjac waxa ku jira glucomannan, kaas oo bararsan doona ka dib marka uu galo jirka bini'aadamka, taasoo dadka ka dhigaysa kuwo dareemaya dhereg, taasoo yaraynaysa rabitaanka cuntada ee jirka bini'aadamka, sidaas darteedna yareynaysa qaadashada cuntada kalooriga ah, taas oo saameyn gaar ah ku leh dhimista miisaanka. Marka labaad, konjac waxa uu qani ku yahay faybarka cuntada, kaas oo kor u qaadi kara peristalsis-ka xiidmaha aadanaha, dedejin kara saxarada aadanaha, gaabin kara waqtiga cuntada ee jirka bini'aadamka, wuxuuna saameyn wanaagsan ku leeyahay dhimista miisaanka. Intaa waxaa dheer, konjac sidoo kale waa nooc ka mid ah cuntada alkaline-ka ah ee u wanaagsan jirka. Haddii dadka qaba aashitada ay cunaan konjac, walaxda alkaline-ka ee ku jirta konjac waxaa lagu dari karaa walaxda aashitada leh ee jirka si kor loogu qaado dheef-shiid kiimikaadka aadanaha iyo dedejinta isticmaalka kalooriyada, taas oo saameyn togan ku leh dhimista miisaanka jirka. Si kastaba ha ahaatee, waa in la ogaadaa in maadaama konjac uu ka kooban yahay xaddi cayiman oo istaarij ah, isticmaalka xad-dhaafka ah ee ku jira ay fududahay in la kordhiyo kulaylka jirka waxayna leedahay saameyn liddi ku ah in la aado meel fog, sidaa darteed waxaan u baahanahay inaan feejignaano. Haddii aad rabto inaad si sax ah miisaanka u dhinto, waxaad u baahan tahay inaad isku darto cuntada iyo jimicsiga si aad u noqoto mid caafimaad qaba
Chowmein ma u fiican tahay dhimista miisaanka?
Shiilan caadi ah saameyn kuma lahan miisaanka oo yaraada, mana yeelan doonto wax saameyn ah, laakiin haddii aad cunto baasto konjac ah, waxaa ku jira glucomannan oo kor u qaadi karta dhaqdhaqaaqa caloosha iyo mindhicirka, baabi'in karta sunta jirka, si loo gaaro saameynta miisaanka oo yaraada.
Baasto ma kaa dhigi kartaa mid buuran?
Ma aqaan in baasto caadi ah ay kaa dhigi doonto mid buuran, laakiin baasto konjac ah hubaal ma noqon doonto, liddi ku ah. Baasto Konjac ayaa kaa dhigi doonta mid caato ah.





