Bariis Kaarboohaydrayt Yar, Bariis Lu'lu' Cad Konjac | Ketoslim Mo
Ku saabsan shayga
Waxyaabaha ugu muhiimsan eebariiska luulka ee konjacwaa: xididka konjac iyo biyaha; maaddada ugu muhiimsan ee konjac waa glucomannan, kaas oo ah nooc ka mid ah faybarka cuntada oo faa'iido u leh jidhka bini'aadamka. Ka dib marka uu galo mindhicirka, wuxuu nuugi doonaa biyaha oo barari doonaa si uu u soo saaro dareen buuxa, taasoo yaraynaysa cunista; marka labaad, Waxa kale oo uu leeyahay saameyn ku saabsan hagaajinta deegaanka mindhicirka, dardargelinta peristalsis-ka mindhicirka iyo hagaajinta calool istaagga. Isla mar ahaantaana, bariiska konjac ma laha sonkor, kalooriyo yar, iyoKaarboohaydraytyo yaryarWaxay beddeli kartaa bariiska caadiga ah iyo iibsashadaKetoslim Mokonjac-gabariis luulka ahsi aad cuntadaada uga dhigto mid caafimaad qabta.
Sharaxaadda Badeecadaha
| Magaca alaabta: | Bariiska luul ee Konjac-Ketoslim Mo |
| Miisaanka saafiga ah ee baasto: | 270g |
| Walaxda Aasaasiga ah: | Bur Konjac, Biyo |
| Ka kooban Dufan (%): | 0 |
| Astaamaha: | gluten/dufan/sonkor la'aan/ karbohaydrayt yar |
| Shaqada: | miisaanka lumiyo, sonkorta dhiigga hoos u dhig, baastada cuntada |
| Shahaadada: | BRC, HACCP, IFS, ISO, JAS, KOSHER, NOP, QS |
| Baakadaha: | Bac, Sanduuq, Bac, Xirmo Hal ah, Baakad Faakiyuum ah |
| Adeeggayaga: | 1. Shiinaha sahayda hal-joojin ah2. Waayo-aragnimo ka badan 10 sano 3. OEM&ODM&OBM waa la heli karaa 4. Muunado bilaash ah 5. MOQ hooseeya |
Macluumaadka nafaqada
| Tamarta: | 125KJ |
| Borotiin: | 0g |
| Dufanka: | 0 g |
| Kaarboohaydrayt: | 6.4g |
| Sodiyam: | 12mg |
Qiimaha Nafaqada
Cunto Ku Habboon oo Beddelaysa - Cunto Cunto Caafimaad Leh
Waxay ka caawisaa dhimista miisaanka
Kalori yar
Ilo wanaagsan oo ah fiber cunto
Faybarka cuntada ee milmi kara
Yaree kolestaroolka dhiigga oo sarreeya
Keto-ku-habboon
Hoos u dhac ku yimaada sonkorta dhiigga (hypoglycemia)
Ma taqaanaa bariiska leh kaarboohaydraytka ugu hooseeya?
| Tallaabada 1aad | Waxa aadan aqoon ayaa ah in bariiska duurjoogta ah uu sidoo kale yahay isha ugu fiican ee nafaqooyinka kale, oo ay ku jiraan zinc, fiitamiin B6, iyo folic acid. Bariis duurjoog ah wuxuu leeyahay kaarboohaydrayt ka hooseeya noocyada kale ee bariiska, iyadoo 32 garaam oo karbohaydrayt saafi ah koobkii bariiska la kariyey (164 garaam). |
| Tallaabada 2aad | Waxaa xiga bariiska uu sameeyo konjac, sababtoo ah konjac laftiisu waa dalagyo karbohaydrayt yar leh, cunto la xiriirta konjac oo ay soo saarto, kalooriyadu sidoo kale aad bay u hooseeyaan, wax badan uma baahnid inaad ka walwasho dhibaatada heerka sonkorta dhiigga. |
Wax badan ka baro alaabada Ketoslim Mo
Waa maxay bariiska konjac?
Bariiska macmalka ah ee Konjac waxaa laga sameeyay budada Konjac iyo budada yar yar oo leh tignoolajiyad gaar ah. Qaabkiisu wuxuu u eg yahay bariiska dabiiciga ah, dhadhan jilicsan oo macaan, dabacsan, si xor ah ayuu u karin karaa faybar cayriin ah tamar kuleyl yar leh bariis macmalka ah oo cusub.
Bariiskee ayaa ugu hooseeya karbohaydraytyada?
Cuntooyinka karbohaydraytyada yar yar badanaa waa bariis, qamadi, galley, boorash iyo cuntooyin kale, markaa kalooriga ugu hooseeya waa bariiska Konjac, faybar badan iyo kalooriyo yar, oo leh konjac laga sameeyay bariiska boorashka, marka lagu daro boorashka bariiska, karinta boorashka masago, boorashka bariiska, ama boorashka cuntada, kalooriyadoodu marka loo eego bariiska, aad bay uga hooseeyaan, sidoo kale waa doorasho wanaagsan.
Waa maxay faraqa u dhexeeya bariiska konjac iyo bariiska konjac luul?
Bariiska Konjac iyo bariiska konjac luul waa isku mid, budada Konjac ee fiican, budada yar yar ayaa ah walaxda ugu weyn, oo lagu sameeyay hab gaar ah, oo hodan ku ah faybarka cuntada, biyo kaarboon yar iyo kulayl yar, faraqkoodu inta badan wuxuu ku jiraa qaabka isku mid ma aha, bariiska Konjac inta badan waa bariis hadhuudh dheer, bariiska luulkuna waa wareegsan yahay. Ma jiro farqi dhadhan, bariiska Konjac waxaa lagu dari karaa maaddooyinka kale si loo sameeyo dhadhan kale oo bariis ah.



