baasto konjac ah oo khafiif ah oo jumlo ah oo konjac ah | Ketoslim Mo
baasto khafiif ah oo konjac ahWaxyaabaha ugu muhiimsan waa burka konjac, kaas oo ka duwan baastada kale ee fettuccine ama baasto bariis ah qaabkeeda, lasagna waa siman tahay, tanbaastowaa wareegsan, dabcan tan laguma go'aamin karo in cuntadu fiican tahay iyo in kale, waa mid aad u aan lahayn Gluten iyo faybar badan, Waxay ku yimaadaan baakad dhan 270 garaam, waxaadna habayn kartaa baakadka dibadda ee aad rabto.
Koonjac shirataki baastada aan kaloriyada lahayn ee Konjac Udon Noodle
Sharaxaadda Badeecadaha
| Magaca alaabta: | Baasto Konjac Udon ah-Ketoslim Mo |
| Miisaanka saafiga ah ee baasto: | 270g |
| Walaxda Aasaasiga ah: | Bur Konjac, Biyo |
| Ka kooban Dufan (%): | 0 |
| Astaamaha: | gluten/dufan/sonkor la'aan, karbohaydrayt yar/faybar badan |
| Shaqada: | miisaanka lumiyo, sonkorta dhiigga hoos u dhig, baastada cuntada |
| Shahaadada: | BRC, HACCP, IFS, ISO, JAS, KOSHER, NOP, QS |
| Baakadaha: | Bac, Sanduuq, Bac, Xirmo Hal ah, Baakad Faakiyuum ah |
| Adeeggayaga: | 1. Shiinaha sahayda hal-joojin ah2. Waayo-aragnimo ka badan 10 sano3. OEM&ODM&OBM waa la heli karaa4. Muunado bilaash ah 5. MOQ hooseeya |
Macluumaadka nafaqada
| Tamarta: | 5Kcal |
| Borotiin: | 0g |
| Dufanka: | 0 g |
| Kaarboohaydrayt: | 1.2g |
| Sodiyam: | 0mg |
Qiimaha Nafaqada
Cunto Ku Habboon oo Beddelaysa - Cunto Cunto Caafimaad Leh
Waxay ka caawisaa luminta miisaanka
Kalori yar
Ilo wanaagsan oo ah fiber cunto
Faybarka cuntada ee milmi kara
Yaree kolestaroolka dhiigga oo sarreeya
Keto-ku-habboon
Hoos u dhac ku yimaada sonkorta dhiigga (hypoglycemia)
Baasto caato ah ma caafimaad baa?
| Tallaabada 1aad | Kaarboohaydraytyada la khamiirin karo ee ku jira konjac badanaa waa kuwo u wanaagsan caafimaadkaaga, laakiin sidoo kale way adkaan kartaa in la dheefshiido dadka qaar ee qaba dhibaatooyinka caloosha. Markaad cunto konjac, kaarboohaydraytyadani waxay ku milmaan xiidmahaaga weyn, halkaas oo ay ku keeni karaan waxyeellooyin kala duwan oo caloosha ah. Laakiin waxay sidoo kale nadiifisaa mindhicirkaaga, iyadoo sunta iyo qashinka ka soo saarta jirkaaga. |
| Tallaabada 2aad | Ha ka welwelin caafimaadka cuntadan, shirkad kasta oo cunto ah waxay martaa ogaanshaha dowladda hoose, waxayna sidoo kale haysataa shahaadooyin badan sida: HALAL iyo KOSHER/IFS/BRC/HACPPCE, dhoofintu waxay ka gudbi doontaa hubinta kastamka. |
Wax badan ka baro Alaabooyinka Ketoslim Mo
Dadku waxay sidoo kale weydiiyaan...
Baasto konjac ma ku fiican tahay miisaanka oo yaraada?
Dabcan, cuntada jelka ah ee ay samaysay konjac glucomannan waxay dhadhan fiican leedahay oo nadiif ah, waana cuntada ugu habboon dadka jecel quruxda, jirdhiska iyo miisaanka oo yaraada. Cunista konjac waxay ka caawin kartaa jidhka bini'aadamka inuu miisaanka lumiyo. Marka hore, konjac waxa ku jira glucomannan, kaas oo bararsan doona ka dib marka uu galo jidhka bini'aadamka, taasoo dadka ka dhigaysa inay dareemaan dhereg, taasoo yaraynaysa rabitaanka cuntada ee jidhka bini'aadamka, sidaas darteedna yaraynaysa qaadashada cuntada kalooriga ah, taas oo saameyn gaar ah ku leh miisaanka oo yaraada. Marka labaad, konjac waxa uu qani ku yahay faybarka cuntada, kaas oo kor u qaadi kara peristalsis-ka xiidmaha aadanaha, dedejin kara saxarada aadanaha, gaabin kara waqtiga joogitaanka cuntada ee jidhka bini'aadamka, wuxuuna saameyn wanaagsan ku leeyahay miisaanka oo yaraada. Intaa waxaa dheer, konjac sidoo kale waa nooc ka mid ah cuntada alkaline-ka ah ee u wanaagsan jidhka. Haddii dadka leh qaab-dhismeedka aashitada leh ay cunaan konjac, walaxda alkaline-ka ee ku jirta konjac waxaa lagu dari karaa walaxda aashitada leh ee jidhka si kor loogu qaado dheef-shiid kiimikaadka aadanaha loona dedejiyo isticmaalka kalooriyada, taas oo saameyn togan ku leh miisaanka oo yaraada jirka. Si kastaba ha ahaatee, waa in la ogaadaa in maadaama konjac uu ku jiro xaddi cayiman oo istaarij ah, isticmaalka xad-dhaafka ah ee kaarku uu fudud yahay in la kordhiyo kulaylka jirka wuxuuna leeyahay saameyn liddi ku ah in aad aad u fogaato, sidaa darteed waxaan u baahanahay inaan feejignaano. Haddii aad rabto inaad si sax ah u lumiso miisaanka, waxaad u baahan tahay inaad isku darto cuntada iyo jimicsiga si aad u noqoto mid caafimaad qabta.
Sidee loo cunaa baasto konjac ah?
Baasto Konjac ah waxaa lagu qasi karaa baasto, baasto qabow, baasto maraq ah, baasto shiilan, diyaar u ah in la cuno, waxaa lagu qasi karaa saladh si loo cuno: sida aad jeceshahay, waxaa lagu dari karaa maraqyo kala duwan, maaddooyin kala duwan, waxaa lagu samayn karaa baasto isku dhafan oo macaan. Karkari si loo cuno: waxay la jaan qaadi kartaa saldhig maraq oo kala duwan, waxay ku dari kartaa suxuunta dhinaca, waxay ku dari kartaa baasto konjac ah oo karkarinaysa, baasto maraq oo kaloori yar leh, macaan oo diyaar u ah in la cuno. Shiilan in la cuno: Baasto Konjac ah oo Q bam cusub leh, ku dar maaddooyinka ku habboon, shiil walaaq, baasto shiilan oo kaloori yar leh ayaa lagu raaxaysan karaa.
Sidee baasto konjac ah u dhadhamisaa?
Dhadhanka baasto konjac ma aha mid aad u dhadhan fiican leh. Sida baasto caadi ah, aad bay u dhexdhexaad yihiin, waxayna qaadan doonaan dhadhanka maraqa aad isticmaasho. Si kastaba ha ahaatee, haddii aadan si habboon u diyaarin, baasto konjac ah waxay yeelan kartaa qaab caag ah ama xoogaa qallafsan. Waxaa loo isticmaalay siyaabo kale oo kala duwan, gaar ahaan si loo abuuro cunto caafimaad leh oo loogu talagalay miisaanka oo yaraada.




