Kalori yar oo Konjac ah oo aan lahayn Baasto Konjac ah oo dahab ah
Baastada Konjac Gold Instant waa mid ku habboon ketone sababtoo ah waxay ku badan tahay karbohaydraytyada aan ku filnayn.
Iyada oo leh 1.2g oo karbohaydraytyo ah iyo 5 kaloori 270g kasta,Baasto Konjac ahwaa ku habboon kuwa jecel baastada cuntada keto. Khudaarta ama kuwa aan lahayn gluten-ka, baastada konjac waa mid ka mid ah cuntooyinka yareeya dufanka ee ku jira cuntada ketogenic, taasoo ka dhigaysa xulasho aad u fiican maadaama laga heli karo makhaayadaha, goobaha jimicsiga, suuqyada waaweyn iyo goobaha cuntada laga qaato.
Maadaama baastada Konjac ay caan ku tahay, noocyada qaar ayaa soo saaraya budada konjac ee diyaarsan. Haddii aad ku jirto cunto karbohaydrayt yar, waa inaad ka taxaddartaa in maaddooyinka dheeraadka ah, sida maraqa, macaaneeyayaasha, iyo khudaarta istaarijka leh, aysan dhaafin xadka karbohaydraytkaaga.
Konjac (juruo), kaloori hooseeya
Maaddada istaarijka oo hooseysa iyo dhereg xooggan
Cunto cunto karbohaydrayt yar oo ketogenic ah
Waxaa loo isticmaali karaa beddelka burka
Laakiin waa inaad ogaataa waxyaabaha soo socda ee ku saabsan mamnuucida isticmaalka konjac:
1. Konjac cayriin ah waxa ku jira sun, markaa hubi inaad kariso wax ka badan saddex saacadood ka hor intaadan cunin.
2. Konjac waxa ku jira faybar cunto oo aad u qani ah, kaas oo aan si fudud loo dheefshiidi karin oo loo nuugi karin ka dib marka uu galo xiidmaha. Sidaa darteed, dadka qaba shaqada caloosha oo liidata iyo dheefshiid xumo waa inaysan cunin wax badan mar kasta.
3 Hargab Konjac ah, dadka qaba calaamadaha hargabka waa inay cunaan wax yar.
4, Konjacwaa timaha, bukaanada qaba finanka, cuncunka iyo calaamadaha kale waa inay cunaan wax yar.
Sharaxaadda Badeecadaha
| Magaca alaabta: | Baasto Dahab ah oo Konjac ah oo degdeg ahKetoslim Mo |
| Miisaanka saafiga ah ee baasto: | 270g |
| Walaxda Aasaasiga ah: | Bur Konjac, Biyo |
| Ka kooban Dufan (%): | 0 |
| Astaamaha: | gluten/dufan/sonkor la'aan/ karbohaydrayt yar |
| Shaqada: | miisaanka lumiyo, sonkorta dhiigga hoos u dhig, baastada cuntada |
| Shahaadada: | BRC, HACCP, IFS, ISO, JAS, KOSHER, NOP, QS |
| Baakadaha: | Bac, Sanduuq, Bac, Xirmo Hal ah, Baakad Faakiyuum ah |
| Adeeggayaga: | 1. Shiinaha sahayda hal-joojin ah2. Waayo-aragnimo ka badan 10 sano 3. OEM&ODM&OBM waa la heli karaa 4. Muunado bilaash ah 5. MOQ hooseeya |
Macluumaadka nafaqada
| Tamarta: | 125KJl |
| Borotiin: | 0g |
| Dufanka: | 0 g |
| Kaarboohaydrayt: | 6.4g |
| Sodiyam: | 12mg |
Qiimaha Nafaqada
Cunto Ku Habboon oo Beddelaysa - Cunto Cunto Caafimaad Leh
Waxay ka caawisaa luminta miisaanka
Kalori yar
Ilo wanaagsan oo ah fiber cunto
Faybarka cuntada ee milmi kara
Yaree kolestaroolka dhiigga oo sarreeya
Keto-ku-habboon
Hoos u dhac ku yimaada sonkorta dhiigga (hypoglycemia)
Aqoon kale oo ku saabsan baasto konjac ah
| Noofambar 1 | Maxay konjac u buuxinaysaa?Xididka Konjac wuxuu ka kooban yahay qiyaastii 40% faybar milmi kara -- glucomannan. Iyada oo ay ugu wacan tahay astaamihiisa gaarka ah ee nuugista biyaha oo xooggan, konjac wuxuu qani ku yahay faybarka cuntada, kaas oo soo saari kara dareen dhereg, yarayn kara kolestaroolka iyo dheelitirka sonkorta dhiigga. |
| Noofambar 2 | Maxay konjac u buuxinaysaa?Konjac waxa ku jira faybar milmi kara, waana glucomannan, kaas oo abuura dareen buuxa sababtoo ah marinkiisa aadka u gaabiska ah ee dheefshiidka waxaana la tusay inuu yareeyo kolestaroolka oo uu dheellitiro sonkorta dhiigga. Sidee u fiican tahay konjac iyadoo ku xiran sida aad u kariso. |
| Noofambar 3 | Baasto konjac ah ma 0 kaloori baa? Baasto konjac ah oo aan kaloori lahayn (celcelis ahaan 8 kaloori 200g kasta) waxaa laga sameeyaa xididka geedka konjac (konnyaku), kaas oo laga sameeyo bur ka hor inta aan loo beddelin baasto leh ballacyo kala duwan. Aad bay u yar yihiin kaloori ahaan, laakiin weli way dhergaan, sababtoo ah aad bay ugu badan yihiin faybarka. |
Wax badan ka baro alaabada Ketoslim Mo
Baasto dahab ah oo degdeg ah ma kordhisaa sonkorta dhiigga?
Baasto Konjac ah Faybarkani wuxuu yareeyaa dheefshiidka wuxuuna ka caawiyaa hoos u dhigista sonkorta dhiigga. Maadaama si tartiib ah loo dheefshiido, glucomannan wuxuu sidoo kale siiyaa cunto bakteeriyada wanaagsan ee ku jirta xiidmaha si ay u soo saaraan asiidhyo dufan ah oo silsilad gaaban ah, yareeyaan bararka, una kiciyaan sii deynta hoormoonka enterotropic peptide YY. Taas oo ka faa'iideysan karta caafimaadka mindhicirkaaga.
Baasto dahab degdeg ah oo Konjac ah oo leh karbohaydrayt yar?
Hagaag, sax! Xaqiiqdii, waa badeeco aan lahayn karbohaydrayt! Waana gluten la'aan!
Ma adag tahay in la dheefshiido baasto konjac ah?
Kaarboohaydraytyada la khamiirin karo ee ku jira konjac badanaa waa kuwo u fiican caafimaadkaaga, laakiin sidoo kale way ku adkaan kartaa dadka qaarkood inay dheefshiidaan. Markaad cunto konjac, kaarboohaydraytyadani waxay ku khamiiraan xiidmahaaga weyn, halkaas oo ay ku keeni karaan waxyeellooyin kala duwan oo caloosha iyo mindhicirka ah.






