Shirataki baasto oo dhan cuntooyinka| Ketoslim Mo
Sida loo cuno: (Cunto macaan saddex tallaabo ah)
1. Ku shubbaasto konjac ahbaaquli.
2. Ku dar biyo karkaraya, dabool oo baastada u daa inay qoydo 1 daqiiqo;
3. Biyaha karkaraya ku shub, ku shub bacda isku darka oo si fiican u walaaq ka hor intaadan u adeegin.
Fiiro gaar ah:
1. Walxaha xasaasiyadda keena: Baasto Shuang Shuang ah (Baasto Konjac ah) waxay ka kooban tahay badeecooyin soy iyo gluten ah;
2. Habka kaydinta: Ku kaydi meel qabow oo ka fog iftiinka oo aan la barafeyn karin
3. Nolosha shelf: 12 bilood
Talooyin: Haddii bacda gudaha lagu arko inay dhaawacan tahay ama la ballaariyay ama la jelatineeyay, fadlan ha cunin. Waxaa lagu beddeli karaa meesha laga iibsado. Qadar yar oo walxo madow ah oo ku jira badeecada waa qaybta Konjac, fadlan hubi.
Shaxda Xaqiiqooyinka Nafaqada ee baastada Konjac
Sharaxaadda Badeecadaha
Waxyaabaha ku jira baasto Konjac: biyo,Budada Konjac, galleyda, aashitada citric
| Tamarta: | 71KJ |
| Borotiin: | 0g |
| Dufanka: | 0g |
| Faybarka cuntada | 4.2g |
| Sodiyam: | 0mg |
Xaashida macluumaadka nafaqada ee baakadaha maraqa
● Waxyaabaha Kalluunka Crayfishka: biyaha la cabbo, saliidda soybean-ka, digirta, maraqa hoisin, sonkorta dhagaxa ah ee keli ah, xawaashka, basbaaska, milixda la cuni karo, xawaashka digaagga, monosodium glutamate, maraqa lohoster-ka (oo ay ku jiraan midabka karamelka), basasha, sinjibiil, toon, nooca dhadhanka laga soosaaray khamiirka, basbaaska Sichuan, dhadhanka cuntada iyo xawaashka, disodium nucleotide, disodium succinate
Waxyaabaha baakadaha isku darka ee Dong Yin Gong: biyaha cabitaanka, saliidda khudradda, maraq cad oo la cuni karo oo lafo doofaar ah, budada qumbaha, galangal, citronella, iwm.
● Waxyaabaha baakadka maraqa hilibka lo'da ee dahabka ah: dabocase la shiilay, biyaha la cabbo, saliidda khudradda maraqa lafaha doofaarka, maraqa basbaaska, glutamate monosodium, basbaas la shiilay (khudradda la shiilay), sinjibiil la shiilay (khudradda la shiilay), khudaarta la shiilay (khudradda la shiilay), milixda la cuni karo, iwm.
Dhadhan carsaanyo basbaas leh
Baasto Konjac Cool ah
Faahfaahinta: 225g/bac
Baasto Konjac ah 200g (adag > 150g) + 25g isku darka kalluunka crawfish
| Tamarta: | 1525KJ |
| Borotiin: | 4.7g |
| Dufanka: | 31.2g |
| Kaarboohaydrayt: | 17.1g |
| Faybarka cuntada | 3985g |
| Sodiyam: | 6.1mg |
Dhadhanka Dong Yin Gong ee qaabka Thai
Baasto Konjac Cool ah
Faahfaahinta: 240g/bac
Dusha sare ee Konjac 215g (adag > 170g)+ xirmo isku darka Dong Yin Gong 25g
| Tamarta: | 1314KJ |
| Borotiin: | 4.5g |
| Dufanka: | 24.3g |
| Kaarboohaydrayt: | 19.9g |
| Sodiyam: | 6950mg |
Maraq dahab ah dhadhan lo'aad dufan leh
Baasto Konjac Cool ah
Faahfaahinta: 240g/bac
Dusha sare ee Konjac 215g (adag > 170g)+ Maraq Dahab ah oo dufan leh Baakad lo'aad 25g
| Tamarta: | 1010KJ |
| Borotiin: | 6g |
| Dufanka: | 20.6g |
| Kaarboohaydrayt: | 8.6g |
| Sodiyam: | 6174mg |
Qiimaha Nafaqada
Cunto Ku Habboon oo Beddelaysa - Cunto Cunto Caafimaad Leh
Waxay ka caawisaa luminta miisaanka
Kalori yar
Ilo wanaagsan oo ah fiber cunto
Faybarka cuntada ee milmi kara
Yaree kolestaroolka dhiigga oo sarreeya
Keto-ku-habboon
Hoos u dhac ku yimaada sonkorta dhiigga (hypoglycemia)
Waxa kale oo laga yaabaa inaad jeceshahay
Ma qalajin kartaa baasto konjac ah?
Waa ku habboon tahay inay qalalan yihiin, waxaad ku hayn kartaa muddo dheer bakhaarka cuntada. Laakiin ma cuni kartid waqtigii hore. Waa macaan khudaar la shiilay, maraqa soy iyo xawaash digaag/khudrad khudradeed.
Ma heli kartaa baasto qalalan oo shirataki ah?
Dhadhankoodu aad buu u yar yahay, markaa si fiican ayay ula shaqeeyaan maaddooyin iyo maraqyo kala duwan. Baasto konjac oo caadi ah waa "qoyan" oo "qalalan", waxayna sidoo kale ku yimaadaan baakado kala duwan, sida bacaha, sanduuqyada, sanduuqyada aluminiumka, iwm.
Sideen u kariyaa baasto qalalan oo konjac ah?
Baasto qalalan ku rid baaquli, ku shub biyaha karkaraya oo qoy 10 daqiiqo. Baasto qalalan ayaa si tartiib tartiib ah u jilicsanaan doonta. Biyaha ku karkari dheriga, ku dar baasto, kari 10 daqiiqo, ku dar maaddooyinka, xawaashka iyo suxuunta dhinaca, ka dibna qaado oo cun.






